III. Milli Kültür Şurası Eylem Planı kapsamında Kocaeli Üniversitesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan, “Kocaeli’nin Zirve Şahsiyetleri Seramik ve Çini Sergisi” bugün (02.05.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

Proje koordinatörlüğünü Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Nermin Demirkol ve İl Kültür Turizm Şube Müdür V. Hülay Özer’in, küratörlüğünü ise Öğr. Gör. Pelin Karadeniz’in yaptığı sergide, Meryem Cineviz, Canan Neşeli, Nurgül Koca, Pakize Yavuz, Sevtap Yüksel’in eserleri yer aldı.

Serginin açılış törenine Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün eşi Ümmühan Hülagü, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş’ın eşi Funda Altıntaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Değirmendere Ali Özbay MYO Müdürü Doç. Dr. Ali Poyraz Gürson,akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Açılışta konuşan Adnan Zamburkan, “Gerek Yunan gerekse Osmanlı tarihinde yer almış tarihi şahsiyetleri gelecek kuşaklara aktarma adına önemli bir sergiyi görme fırsatı bulduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sergiyi Kocaeli’nin farklı yerlerinde sergilemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Doç. Dr. Ali Poyraz Gürson ise “Çok değerli bir çalışmaya imza atıyoruz. İlerleyen zamanlarda da birlikte güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Sergiyi oluşturan destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Protokol üyelerinin açılış kurdelesini kesmesinin ardından sergide emeği geçenlere teşekkür belgesi ve plaket verildi. Sergi 7 Mayıs tarihine kadar gezilebilecek.